Systemägare Dynamics 365 Finance & Operations
Välkommen till Pågen och vår gemenskap där alla hjälper alla. Varje morgon levererar vi rykande färskt bröd från ugnen till våra konsumenter i Sverige och runtom i världen. Vi söker nu dig, vår nya systemägare Dynamics 365 Finance & Operations, som vill vara med och påverka vår händelserika och utvecklande vardag och som vill leda ett engagerat team.
Att leverera färskt bröd till landets butiker varje dag innebär en fartfylld och varierad vardag oavsett vad du arbetar med här på Pågen. Dagligen ställs vi inför nya utmaningar som vi löser tillsammans. Vi har bakat bröd sedan 1878, men resan har bara börjat. Nu tar vi steget in i framtiden för att bli Europas modernaste bageri. Och vi vill ha dig med på resan.
Vad erbjuder vi dig?
Vi tror på kraften att göra förändringar tillsammans och hos oss har du möjlighet att göra skillnad. Vi välkomnar dig som har vilja och glöd, får saker att hända och kan utmana. Vi är stolta över de resultat vi uppnått men är måna om att utvecklas, är öppna för nya sätt att se på saker och vill alltid bli lite bättre - varje dag. Vi är små nog att fatta snabba beslut som krävs för att hitta nya vägar och nå resultat.
Om arbetet
Pågen förnyar stora delar av sin affärsstödjande systemplattform och gick live med Dynamics 365 Finance & Operations för cirka ett år sedan. Som systemägare kommer du att arbeta i ett team bestående av 365-förvaltare med egna fokusområden, men ni hjälper varandra och arbetar tillsammans med övergripande utmaningar. Vi har en Microsoft-intensiv miljö och jobbar bland annat med PowerApps, Flow, Teams och Dynamics365 CE.
Dina huvudsakliga arbetsuppgifter är:
Vem är du?
Vi söker dig som har erfarenhet av att jobba med Dynamics 365 Finance & Operations i en komplex IT-miljö och gjort detta i minst några år. Vi ser gärna att du har god förståelse för ett tillverkande bolags verksamhetsprocesser och flöden, och speciellt inom ekonomi/finans.
Du har tidigare erfarenhet av att jobba med utveckling och implementering av verksamhetsnära systemstöd, och du har förmåga att agera beställare mot våra leverantörer av IT-tjänster och system.
För att lyckas i rollen är du duktig på att kommunicera och kan agera brygga mellan teknik och process, och mellan IT och övrig verksamhet.
Vidare tror vi att du trivs i att vara med och driva förändring, att tänka och prova nytt med ett praktiskt och jordnära förhållningssätt. Du bli en del av en grupp som präglas av en öppen och stödjande atmosfär där vi alla hjälps åt med att säkerställa att våra aktiviteter leder till de gemensamma målen.
Sök tjänsten
I denna rekrytering samarbetar vi med Cabeza AB, för frågor om tjänsten kontakta rekryteringskonsult Malin Schultz: malin.schultz@cabeza.se.
Vi hanterar ansökningar löpande, så hör gärna av dig redan idag. Vi ser fram emot din ansökan!
Placering: Malmö
AnsökTyvärr har vi inte möjlighet att ta emot spontanansökningar utan hänvisar alla sökanden till våra lediga tjänster som läggs upp här på vår hemsida. Kopplat till dessa kan vi hantera dina personuppgifter enligt GDPR-lagen.
En samlad överblick över hur det började för över 140 år sedan och vad vi gör idag.
LÄS MER
Betyder omtanke om råvaror, medarbetare, konsumenter och våra gemensamma resurser.
LÄS MER
Ledorden engagemang, mod, ansvar och gemenskap hjälper oss att leva värdegrunden.
LÄS MER
En god arbetsmiljö där våra medarbetare mår bra är en förutsättning för att vi ska kunna fortsätta baka bröd till kommande generationer, t.ex. att: